top of page
  • ArtMoto

המסע ליוון - השלבים אחרונים לפני .... - קובי שמואל

עודכן: 13 ביוני 2022

דרך ההכנות וההסתעפויות השונות בסיפורי קהילות יוון וכמות המידע שעברה, הייתה מדהימה לא פחות.

האנשים החמים המוכנים לתת מידע , סיפורים , אנשי קשר להרמת פרויקט מבורך זה . שרשרת נקודות וציוני דרך פקדה את ההכנה למסע .המסע ליוון - השלבים האחרונים לפני ... - קובי שמואלשלב ההכנות המעשיות של המסע התקדם בצורה טובה ויסודית.

דרך ההכנות וההסתעפויות השונות בסיפורי קהילות יוון וכמות המידע שעברה, הייתה מדהימה לא פחות. האנשים החמים המוכנים לתת מידע , סיפורים , אנשי קשר להרמת פרויקט מבורך זה . שרשרת נקודות וציוני דרך פקדה את ההכנה למסע .

נקודה ראשונה הייתה בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש רבי חיים חביב שהיה הרב הראשי של העיר סלוניקי ביווון וניספה בשואה .

הנקודה השניה, מחנה המעפילים בעתלית , והמרכז למורשת יהדות סלוניקי ויוון אשר בבית האבות ע"ש רקאנטי בפתח תקווה.

פאזל לא מבוטל זה הציף והעלה רעיונות חדשים לשיפור וחידוד מורשת זו ועל כך אני אפרט באחת מכתבות ההמשך שלי.

השלב הטכני אחרי כל מכלול האווירה המרתקת והסחף הרגשי המבורך חייב להגיע , ליצור דייקנות מקצוענות לפרטי המסע.

מפות - אכן תחום מופלא , אני חייב לציין שמישהו לא במקרה אשר הדביק אותי לזה יבורך באשר הוא . מיפוי היא דרך מרתקת לגילוי נקודות ואזורים , מגובהי הרים ועד נתיבי עפר ביערות עד , מעברי רכבות ועד שמורות טבע , הכול מצוי על פיסת נייר צבעונית ומדהימה. הצורך לדעת את מיקומך הוא משהו פנימי ואת זה מספקת המפה .


ציוד שינה , אוהל , שק שינה , ומזרן , חייבים להיות איתי בכל מקום אזור ואתר.מקומות מסויימים ברחבי העולם ותנאי האזור במקרים אחדים, לא אפשרו לי להגיע לעיירה הקרובה או מוטל דרכים. עם רדת החשיכה , אני משתדל לא לרכב מטעמי בטיחות .


תיעוד המסע - מצלמה טובה ואיכותית , מאפשרת ליצור רצף צילומים ברמה גבוהה. איכות המצלמה מוטלת על החברה , וזוויות הצילום עלי .... מצלמת ווידאו נותנת חיים , הרגשה ותוספת ליומן מסע . רכיבה על אופנוע וההרגשה מנקודת זווית של הרוכב לצופה תיתן מצלמה נוספת המחוברת לקסדה שבעצם תראה את הדרך בנסיעה רצופה .כמו כן מחשב ( לפטופ) כבלים ודיסק קשיח להעברת הקבצים והצילומים למן מחסן שצובר את כל החומרים ותיעוד המסע , הנסיעה על אופנוע ההרגשה . האוויר בחום ובקור והנופים המדהימים בשלבים המוקדמים שלי במסעות בעולם על אופנוע היוו התלהבות ועצירה בכל רגע ורגע לצילום , וצילום סרטוני ווידאו . לכן, מניסיוני האישי בחירת מקומות ותיעודם יהיו קשורים לאופן המסע ולמטרתו , כולל קווים כלליים של נופים ע"י הצילום . באם לא, המסע ועצירות הלא מתוכננות יהוו את הטפל ולא העיקר .


ה " גמל " האופנוע האני המשותף שלי למסע כחלק ממני , יקבל לפני צאתו טיפול מסור ואהוב מצמד מקצועניים ה " אלכסים " אשר מלווים אותי במסעותיי . גם מ "חורים " ונקודות אפלות בעולם, הם זמינים בטלפון לפתירת בעיה , וכמעט ולא היה משהו שהצריך להתעכב בו יותר משעה בודדת .

למידה אודות ...ככל שנכנסים ליותר פרטים ולעובי הקורה במסע עצמו, יוון נראית ממעוף הציפור במבט והסתכלות במפה , כאין ספור אתרים ונקודות לחקר יהדות יוון. גם מסע של שישה חודשים לא יספיקו לי לבקר ולהגיע לכל אתר לספר ולהשמיע בראש חוצות את אשר היה. המסלול נותן יריעה די רחבה ( לא לטעמי ) אודות המקומות וציוני הדרך בעבר המפואר של קהילות יוון .


ולבסוף ... הפן האישי שלי לגבי מסעות בעולם ולקיחת הניסיון להמשך. להיות אופנוען ללא ספק זה דרך חיים , מתווה אין סופי לחשיבה , למראות , ונופים עוצרי נשימה , דרכי אפר ואספלט בדרכים בעולם , הכרה וכיבוד על דרך חיים של תרבויות שונות בעולם , מנהגים , צבעים , דתות , מאכלים , למידת ההיסטוריה בדרך ממשית נגיעה בדרכי אבות , וההצצה לעתיד .


זהו ...אז אני ממש עוד רגע יוצא למסע , הרגשות מתערבבים בכל רצף האירועים מתחילת פרויקט זה . אני מביט על הקיר , תלויה מפה ונקודות ציון בנעצים יפים וצבעונים כחיפוי למאורעות עברו . אני חושב על הנסיעה לבד בדרכים , הרבה מחשבות ושאלות יציפו את מוחי בנסיעה רצופה זו , ספק אם אקבל תשובות לכל רצף המאורעות , אבל ודאות מוחלטת לעוד צעד בהכרה וידע של תרבותנו אנו העם היהודי .

להתראות בנקודה הראשונה ביוון נמל לאבריו .....

קובי שמואל


צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Commenti


bottom of page